четврток 29/02/2024

ОФИЦИЈАЛНО: Стево Пендаровски кандидат за претседател поддржан од СДСМ

На денешната седница во Штип, Извршниот одбор на СДСМ ја разгледал информација за спроведената постапка за можни кандидати за Претседател

Прочитај

Двајца членови од Судски совет не ги даваат клучевите од службеното „Ауди“ кое го користат незаконски со години

Членот на Судскиот совет Селим Адеми и актуелниот потпретседател Ханиф Зендели немаат намера да го

Прочитај

Средба на претседателот Пендаровски со претседателот на Украина, Зеленски

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на учеството на самиот Украина – Југоисточна Европа, денеска во

Прочитај