недела 03/03/2024

Спахиу реизбран за поглавар на Албанската муслиманска заедница – верниците незадоволни протестираат пред Медресето

За поглавар на Албанската муслиманска заедница (МВЗ) на денешната седница на Претседателството на заедницата е реизбран Бујар Спахиу, кој на

БРНАБИЌ МУ ВРАТИ НА РОТ: „Германија нема спроведено ниту една препорака на ОДИХР од 2017 година, а дава лекции на други“

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, по обвинувањата на претседателот на Комисијата за надворешна политика на германскиот Бундестаг, Михаел Рот, преку

ХРВАТСКИТЕ УГОСТИТЕЛИ ПРЕЗАДОВОЛНИ ОД МАКЕДОНСКИТЕ РАБОТНИЦИ: Преферираат да вработуваат балканци, нудат прилично добра плата

Последниве три години, рестораните во Хрватска се борат со хроничен недостиг од работници, поради што зависат од увезена работна сила.