петок 12/04/2024

ХАОС ВО РУСИЈА, ПОЧНА КОНТРОРИСТИЧКА АКЦИЈА: ФСБ ги опколи милитантите, тие ОТВОРИЈА ОГАН! „Неутрализирани двајца насилници“

Припадници на ФСБ убија двајца терористи за време на антитерористичка операција во Налчик, град во руската република Кабардино-Балкарија. Ова го

Трагедија во Италија: Лавина затрупа двајца планинари, едното тело пронајдено во езерото, другото во снегот

Двајца планинари загинаа во лавина во саботата, на италијанските Алпи, во близина на границата со Швајцарија, соопшти денеска спасувачката служба.

Двајца тинејџери загинаа, лице остана без рака! Новогодишен хаос во Германија: Дури 4.000 полицајци уапсија 300 бунтовници

Прославата на Новата година во Германија ја одбележа хаос. Според локалните медиуми, двајца тинејџери биле убиени во инциденти на новогодишната