петок 12/04/2024

ТУРСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ СЕ РАЗБОЛЕ: По втор пат годинава мораше да ги откаже планираните посети поради здравствени проблеми

ТУРСКИОТ претседател Реџеп Таип Ердоган го откажа патувањето во Шпанија, каде што требаше да присуствува на состанокот на Европската политичка