четврток 22/02/2024

ЗЕМЈОТРЕС ОД 7,6 СТЕПЕНИ ОД РИХТЕР: Се тресат Филипините, издадено предупредување за ЦУНАМИ

Земјотрес со јачина од 7,6 степени според Рихтеровата скала го погоди Минданао, вториот по големина филипински остров, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки