недела 03/03/2024

„НЕВЕРОЈАТНО Е ШТО АМЕРИКАНСКАТА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА НЕ СЕ ПРОМЕНИ СО ДЕЦЕНИИ“ Соговорниците го дешифрираа успехот на Доналд Трамп на изборите

Ниту обединувањето на сите противници во форма на екс-амбасадорката Ники Хејли, ниту анти-кампањата што агресивно се водеше против него, не

ВИДЕО ДЕЦА НАСТРАДАА ВО СТРАШЕН СУДАР МЕЃУ АВТОБУС И КАМИОН! Морничава сцена на автопат, 18 повредени, делови од возила на пат

Шест лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа во Охајо, од кои тројца студенти. Во Охајо, во Соединетите Американски Држави, шест