сабота 02/03/2024

Израелски министер вели чудовиштата во Газа треба да најдат решение за себе и предложи да се фрли нуклеарна бомба, сега е суспендиран!

Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху го суспендира министерот за наследство Амихаи Елијаху од владините состаноци на неодредено време, соопшти Владата.

Обвинителот од Грузија предложи судскиот процес против Трамп и неговите 18 соработници да започне во октомври

Окружниот обвинител на округот Фултон во Џорџија, кој има јурисдикција над обвиненијата во случајот против поранешниот американски претседател Доналд Трамп