четврток 22/02/2024

Постои врска помеѓу терористичките акти и имиграцијата, рече Орбан по неговото пристигнување на состанокот на европските лидери во Брисел.

Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави денеска дека гледа „многу јасна поврзаност меѓу терористичките акти и имиграцијата“, пренесе Франс прес. Орбан

НАТО никогаш поблиску до “противникот”: Ракетни системи, ракети и најмодерно оружје ќе го штитат Бајден и 40. лидери на Алијансата

НАТО го претвори Вилнус, главниот град на Литванија, во тврдина бранета со напредно оружје за заштита на американскиот претседател Џо