недела 03/03/2024

Што се случува со памтењето на Бајден? Претседателот втор пат меша починати и живи државници

Претседателот Џо Бајден, раскажувајќи го разговорот од 2021 година, двапати го спомна покојниот германски канцелар Хелмут Кол наместо поранешната канцеларка

ТУРСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ СЕ РАЗБОЛЕ: По втор пат годинава мораше да ги откаже планираните посети поради здравствени проблеми

ТУРСКИОТ претседател Реџеп Таип Ердоган го откажа патувањето во Шпанија, каде што требаше да присуствува на состанокот на Европската политичка