сабота 02/03/2024

Шпанската министерка Белара бара прекин на дипломатските односи со Израел и воведување санкции и ембарго

Шпанската министерка за социјални права, Јоне Белара, повика на подигање обвинение против израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху пред Меѓународниот кривичен суд

3 најбизарни афрички обичаи: Танцуваат со посмртните останки на покојникот, а во Уганда тетката на невестата има ИНТИМНИ ОДНОСИ со младоженецот

Многу африкански племиња практикуваат различни обичаи, а ова се 3 од најбизарните што постојат. Можеби звучат шокантно за просечниот човек,