четврток 22/02/2024

ПОЧИНА ПОЗНАТ МУЗИЧАР СО НЕОБИЧНА СУДБИНА: Не знаел дека е популарен, а за неговата смрт имаше разни приказни

Легендарниот пејач од Детроит Сиксто Родригез почина на 81-годишна возраст, објави неговата официјална веб-страница. Родригез беше инспирација за документарниот филм,