четврток 22/02/2024

Напаѓаат и насилно ги одземаат луѓето кои протестираат за смртта на Навални: Погледнете ја бруталноста на полицијата на Путин во 2 снимки, уапсени над 400 луѓе

Во претходните два дена, луѓето во Русија се собираа во многу градови за да му оддадат почит на опозицискиот лидер

„ПУТИН Е ПРЕДАВНИК, НЕ СЕ ПЛАШАМ!“ Масовни апсења на протестите за смртта на Навални, баба застана пред полицијата: „ТИЕ МОЖАТ САМО МЕ УБИЈАТ!“

Руската полиција растера групи граѓани од улиците на двата најголеми руски града, Москва и Санкт Петербург и уапси најмалку 100

Станува жешко и во Индија, полицијата поставува барикади, интернет услугите суспендирани, а илјадници земјоделци маршираат кон главниот град

Индиските власти во вторникот презедоа силно обезбедување за да ги спречат илјадниците земјоделци кои протестираа што маршираа во Њу Делхи