четврток 22/02/2024

Лидерот на Хамас, Исмаил Ханије, рече дека „блиску сме до постигнување договор за прекин на огнот“ – коментираат западните медиуми

Лидерот на „Хамас“ Исмаил Ханије изјави дека „блиску сме до постигнување договор за прекин на огнот“, пишува во „Гардијан“. Британското

Најмалку 15 Палестинци загинаа во израелско бомбардирање во централниот и јужниот дел на Појасот Газа, објавија палестинските медиуми

Најмалку 15 Палестинци загинаа рано утринава во израелски бомбардирања во централниот и јужниот дел на Појасот Газа, јави палестинската новинска

Екстремно десничарски слободар е избран за претседател на Аргентина, нејасен е патот напред, пишуваат светските медиуми

Екстремно десничарскиот слободар Хавиер Мили е избран за претседател на Аргентина откако неговиот ривал Серхио Маса го призна поразот, пишува