четврток 22/02/2024

Пред гласањето за мерките против згаснувањето на американската влада се случи бизарна ситуација: Веднаш започна истрага

На конгресменот му се заканува исфрлање од Претставничкиот дом Конгресменот Џамал ​​Бауман го повлече алармот за пожар во канцеларијата на

На Бајден му се заканува импичмент: Претставничкиот дом отвори истрага за американскиот претседател

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес ќе отвори истрага за импичмент на претседателот Џо Бајден, изјави републиканецот Кевин Мекарти, пренесува Би-Би-Си.

„Мекдоналдс“ во САД вработува десетгодишници?! – Загрижувачка истрага на американските власти, ресторани експлоатирале малолетници!

Две 10-годишни деца беа пронајдени како работат во ресторан во Луисвил Мекдоналдс – понекогаш до 2 часот по полноќ –