четврток 22/02/2024

Мајката ја тужела болницата затоа што на детето му ја скинале главата при породување: „Се обидоа да прикријат како бебето починало“

Мајката Џесика Рос (20) од Џорџија поднела тужба против болницата, тврдејќи дека главата на нејзиното дете била откорната за време

Бебе починало откако со часови било оставено во автомобил додека неговите родители оделе во црква

11-месечно девојче  почина во американската сојузна држава Флорида, откако нејзините родители ја оставиле во вжештена кола додека биле на црковна служба, соопшти